Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

BRGER DE PICARDIE - KENNEL "VON VORWITZ"

aktivity - activities

                                                                                      AKTIVITY 2008

 

leden:

19. - 20.1: Víkend OBEDIENCE - Suchdol nad Odrou.    Lektor:  Petra Florschuetz (3x MS Obedience, 2x holandský CACIOB, účastník Německa, Holandska, Belgie, Polska, Itálie  v Obedience, složené vrcholové zkoušky IPO3/VPG3, účast na sportovních vrcholových mistrovských soutěžích.)

Byly to úžasné dva dny, kdy jsme pod vedením skvělé instruktorky trénovali obedienci. Petra si nás brala jednoho po druhém i se psy a  podrobně nám vyvětlila a názorně ukázala princip poslušnosti psa. A musím přiznat, že jsem koukala s otevřenou pusou. Jsem odkojená socialistickým Svazarmem a čtvrt století jsem si myslela, že všechno znám. Znám prd. Takže díky novým poznatkům můžu začít nový rok opravováním u Tinni všeho, o čem jsem si myslela, že je to dobře. A moc se na to těším. Už jsem začala a musím říct, že to, co jsem se naučila, opravdu funguje. Jsem hrozně moc ráda, že se u nás obedience prosadila :-)


únor:

9.2.  Interdogshow  Brno - V1, CAC, CACIB, BOB                     rozhodčí: p. Redlicki (PL)

No a jak jinak...Titule zase hrcla do pana rozhodčího :-(((  Upozornila jsem ho, že je Tinni trochu ostřejší...a pan rozhodčí skonstatoval, ze je opravdu ostrá....a pochválil v posudku její pracovní povahu!! Páni, já jsem málem sedla na zadek! Tak klobouk dolů před panem rozhodčím. Konečně rozumný přístup. Mě to tak potěšilo! :-)

...i když světlo v hale focení moc nepřálo, podařilo se p. Janu Mayerovi vyždímat z aparátu alespoň něco. Zato venkovní fotky se mu vyvedly. Děkuji! :-)

                                      

                                      

                                      


březen:

Po uhynutí naší bíglice Tusi jsme už nechtěli zůstat jen u jednoho psa a tak jsme se rozhodli pořídit si další čumák. Musím přiznat, že byly doma boje o to, jaké plemeno. Jedno si ale vydobili. Musí to být něco menšího. No a tak jsem pečlivě vybírala ze seznamu malých "ovčáků", který že to má pro mě nejlepší povahu. A bylo rozhodnuto! Přivezli jsme si trikolorní fenečku plemene welshcorgi cardigan. Jmenuje se Festina Corlan gi - Fesi. Je to úžasné stvoření. Je hrozně milá a neuvěřitelně chytrá :-)  S Tiulí si rozumějí naprosto bez problémů. Fesule ji bere jako šéfku bez protestu a tak je doma veselo. Ani televizi nepotřebujeme. Dokonce je Tinni tak blbá, že se nechá od té malé piraně terorizovat. Ten malý krokodýl se jí jehličkama zakousně do pysku a visí tam jak netopýr na stropě a Tinni píská, že ji to bolí ale hubou nezatřepe, koza...tak co by se ten malý upír pouštěl, že jo ;-)

                                             

                                     

                                     

                                     

                                     

 


 

 

 

 


TOPlist